Koloroterapia

Terapia kolorem doskonale uzupełni wszystkie zabiegi jakim się poddasz w naszej grocie. Odpowienio dobrane światło pomoże Ci się odprężyć i odzyskać siły witalne.

W grocie znajduje się zestaw do koloroterapii. Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. 

Koloroterapia pomaga w niwelowaniu problemów, z którymi boryka się każdy organizm człowieka:
  • rezerwy energii
  • odporność organizmu
  • dobre samopoczucie psychiczne
  • przemiana materii
  • skóra i tkanki
Właściwości lamp:
Lampy solne o ciepłych kolorach jak: żółta, pomarańczowa i czerwona działają pobudzająco oraz energetyzująco. Lampy solne o kolorach zimnych jak: fiolet, niebieski, indygo - uspokajają zmysły i łagodzą ból. 

Czerwony - związany jest z sercem i układem krążenia. Poprawia krążenie krwi, dodaje energii, podwyższa ciśnienie krwi, pobudza sprawność umysłową, ożywia. Leczy anemię, brak apetytu, astmę, choroby krtani, nerwobóle i impotencję. Przeciwdziała depresji.

Żółty - inspiruje i ożywia. Jest symbolem intelektu i mądrości, uspokaja psychicznie. Stanowi skuteczne lekarstwo na przemęczenie i stres. Pobudza przemianę materii, dobrze działa na schorzenia skórne i rozstępy. Pomaga w dolegliwościach wątroby, żołądka i jelit.

Zielony - kolor równowagi i harmonii. Silnie działa na psychikę. Dodaje pewności siebie i uspokaja, wzmaga koncentrację. Terapia tym kolorem stosowana jest w przypadku migren, grypy, wrzodów żołądka, chorób oczu, alergii.

Niebieski - ma silne działanie uspokajające i nasenne. Wspomaga przemianę materii, układ krążenia oraz pracę serca. Przynosi radość i spokój koi skołatane nerwy, łagodzi wzburzone uczucia i myśli. Wspiera leczenie m in. anginy, chorób pęcherza, biegunki i oparzeń.
Copyright www.wyspasoli.pl | designed by: ProfesjonalneStronyWWW.pl